Kira sözleşmesinin arka sayfasında bulunanlar

Kira sözleşmesinin arka sayfasında bulunanlar

Kira sözleşmesinin ikinci sayfasında genellikle sözleşmenin hususi şartlar sıralanır. Şimdi hususi şartlar nedir bunlara göz atacağız. Kiralanan malın başka bir üçüncü kişiye kiraya verilip verilmeyeceği kararı bu hususi şartlarda belirtilebilir. Her zaman için karşımıza çıkan sözleşmede aksi bir karar yoksa deyimi bu hususi şartlar arasında sayılmamışsa ya da sayılmak suretiyle yasaklanmışsa anlamındadır. Sayacak olduğumuz bu şartlar sizlere örnek teşkil etmek amaçlıdır zorunlu şartlar değildir. Tavsiye niteliklidir.

Kira sözleşmesinin ne zaman ve hangi banka aracılığıyla ödeneceğini zaten belirlemiştik. Belirlenen bu şartların yine hususi şart olarak dizilen bu maddeler arasında yerini alması önemlidir. (İBAN numarası).

Kararlaştıran kira bedelinin uzlaşılan zamanda ödenmemesi halinde karşılaşılacak gecikme faizine de bu şartlar arasında yer verilebilir.

Kiracı tarafın sözleşme bitimi evden çıkarken eve bakım olarak sayılabilecek hangi eylemlerin yapılması istendiği de bir şart olarak sözleşmede yer alabilir.

Son olarak bu sayfanın da sonuna kefil kiracı ve kiraya veren tarafın imzaları atıldıktan sonra sözleşme kurulmuş olup, iki nüsha şeklinde çoğaltılarak tarafların ellerinde birer örnek olması sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir